Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Ctirad
Zítra Drahoslav
Program Ostrava

Program Frýdek

Program Opava Program Brněnsko
Hlasovat o mimořádných uměleckých počinech v kraji můžete i vy
jantar.jpg

OSTRAVA – Od letošního roku budou v Moravskoslezském kraji udělovány umělecké Ceny Jantar jako ocenění mimořádných uměleckých výkonů v oblastech divadla, hudby, výtvarného umění a literatury. Vyhlašovatelem a garantem Cen Jantar je Spolek pro kulturní deník Ostravan.cz. O nominacích a následně o laureátech moravskoslezské Ceny Jantar bude sice rozhodovat osm odborných porot, ovšem i široká veřejnost může na ocenění nominovat jakéhokoliv umělce, a to ve kterékoliv z šestnácti různých kategorií. Nominační formulář je možné vyplnit do 16. ledna na webových stránkách http://www.cenyjantar.cz/. „Poroty k těmto návrhům mohou, ale také nemusí přihlížet. Půjde spíše o jakési doporučení a zároveň pojistku, aby se na žádný herecký výkon, cédéčko, knihu nebo výstavu nezapomnělo a aby porotci měli co nejvíce informací,“ říká zakladatel nového projektu Aleš Honus.

Laureáti Ceny Jantar obdrží sošku, jejíž autorkou je ostravská sochařka Šárka Mikesková. Slavnostní ceremoniál ve vítkovickém Gongu se uskuteční 15. dubna. Večer bude pojatý jako galaprogram, na kterém vystoupí významní umělci spojení s Moravskoslezským krajem. Program ceremoniálu a jména účinkujících budou postupně zveřejňovány od února. Galaprogram bude veřejně přístupný, předprodej první vlny vstupenek za výrazně zvýhodněnou cenu bude zahájen již v průběhu druhého lednového týdne. Další informace najdete na výše uvedených webových stránkách.

04.1.2018 00:35 Autor: (hav)
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  Facebook Program
REKLAMA