Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Zdeňka
Zítra Jan

Program Ostrava

Program Frýdek Program Opava Program Brněnsko
Letní shakespearovské slavnosti Ostrava zahajují předprodej
Festival_Foto-Petr-Kiška.jpg

Ostravské letní shakespearovské slavnosti letos oslaví 10. jubileum. Budou nejdelší a největší ve své historii. Jejich diváci se mohou těšit nejen na představení z loňského ročníku, ale i na obnovenou premiérou vůbec nejúspěšnější inscenace slavností - Komedie omylů. Velkým potěšením je nám také oznámit, že se po desíti letech na ostravských shakespearovských prknech také objeví Jan Tříska v inscenaci - Pocta Shakespearovi. Kromě letní klasiky se diváci mohou také těšit na divadla až z dalekého Hongkongu anebo Indie.

Vstupenky na festival si můžete zakoupit již od 4. 5. 2017 9:00 na stránkách festivalu (www.shakespearova.cz) anebo v síti Ticketportal.

Ostravské shakespearovské slavnosti oživují nádvoří Slezskoostravského hradu už celých „kulatých“ deset let. Po tuto dobu díky nim mají ostravští diváci možnost vidět ožívat postavy z inscenací Williama Shakespeara prostřednictvím předních českých a slovenských herců, známých nejen z divadelních scén, ale i televizních obrazovek a filmových pláten.

Slavnostní večer 10. ročníku Letních shakespearovských slavností zahájí, stejně jako kdysi ten první, ve své obnovené premiéře, Komedie omylů v režii Petera Gábora. Komedie omylů je stručnou a svižnou hrou plnou vtipných dialogů a filozofických bonmotů. Všechny tyto kvality zachovává a rozvíjí překlad Martina Hilského, jak obvykle s brilantností a nápaditou poetičností.

V rozjařené frašce, těžící ze záměny dvou párů identických dvojčat, uvidíme komediografy Národního divadla moravskoslezského Jiřího Sedláčka a Vladimíra Poláka, kteří excelují v rolích identických sluhů Dromia syrakuského a Dromia efezského. Jako švihácký kupec Antifolus syrakuský se představí Petr Sýkora, jeho dvojče ztvární Marek Holý. Při svém uvedení inscenace sbírala pochvalné recenze a potlesky na otevřené scéně.

Program Letních shakespearovských slavností dále opět obohatí výjimečný projekt - Pocta Shakespearovi. Humorné i vážnější dialogy a sonety v podání oblíbených herců, to vše obohaceno živou hudbou a zpěvem. V hlavní roli se představí Jan Tříska.

Komponovaný pořad vznikl ve spolupráci s profesorem Martinem Hilským a diváci se mohou těšit na shakespearovské sonety a humorné i vážnější dialogy z her jako Zkrocení zlé ženy, Král Lear, Richard III. nebo Kupec benátský. To vše obohatí i živá hudba a zpěv.

Vedle Jana Třísky vystoupí Ladislav Hampl, Zdeněk Hruška, Mojmír Maděrič, Máša Málková, Zuzana Slavíková, Simona Vrbická, Vendula Křížová a další. Večerem v režii Václava Lautnera provází Martin Hilský.

Těšit se diváci dále mohou na inscenace Hamlet (T. Savka, M. Etzler, P. Gajdošíková a další), Večer tříkrálový aneb cokoli chcete (T. Měcháček, M. Timková, M. Doležalová, O. Rychlý, N. Boudová, V. Kopta a další) a Mnoho povyku pro nic (V. Jílek, P. Čtvrtníček, J. Révai, P. Horváthová a další).

Ve spolupráci se slavným londýnským divadlem Globe a Gdaňským shakespearovským festivalem letos organizátoři připravují divákům opravdu netradiční podívanou. Z Číny přijede s inscenací Titus Andronicus 2.0 divadelní soubor TANG SHU-WING THEATRE STUDIO a z Indie budeme hostit divadelní skupinu Kalyani Kalamandalam s hrou Macbeth Mirror. Tato představení jsou výjimečná a v Evropě budou ke zhlédnutí pouze v Ostravě, Gdaňsku a Londýně. Všechna tato představení budou hrána v původním jazyce a opatřena českými titulky.

Celý festival v Ostravě ukončí komedie plná bláznivých situací a milostných zápletek – Jak se vám líbí, kterou v letošní sezóně bude možnost vidět naposledy.

Jubilejní desátý ročník Letních shakespearovských slavností Ostrava se bude konat od 17. července do 10. srpna 2017. Festival pořádá společnost PaS de Theatre s.r.o. Generálním partnerem Letních shakespearovských slavností v Ostravě je tradičně skupina PPF, hlavním partnerem je společnost ArcelorMittal Ostrava. Festival byl podpořen z rozpočtu statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

Všechna představení budou začínat ve 20:30 hod. a cena vstupenek začíná již od 260,-Kč. Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách a dostupnosti vstupenek, možných slevách naleznete na http://www.shakespearova.cz.
04.5.2017 09:28 Autor: PaS de Theatre s.r.o.
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  Facebook Program
REKLAMA