Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Helena
Zítra Ludvík
Program Ostrava

Program Frýdek

Program Opava Program Brněnsko
Služba Senior asistent společnosti RESIDOMO pomáhá i při řešení závažných problémů
residomo_logo_color.jpg

Společnost RESIDOMO, s.r.o. je největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR a v Moravskoslezském kraji vlastní více než 43 tisíc bytů. Posláním RESIDOMO je být svým nájemníkům spolehlivým, profesionálním a dlouhodobým partnerem, který pomůže proměnit nájemní bydlení v domov. Ale nejen to. Velkou pozornost věnuje oblasti seniorského bydlení. Služba „Senior asistent“ prostřednictvím pracovníka s odbornou specializací například zajišťuje drobné úpravy v bytech na náklady společnosti, zprostředkovává potřebné zdravotní a sociální služby. Instalace madel či sedáků v koupelně, odstranění prahů, to jsou poměrně snadno řešitelné situace. Spousta starších lidí se však dostane do mnohem závažnějších problémů. A právě těm se snaží projekt Senior asistent pomoci. 

„Pokud člověk zůstane sám, je to smutné. Pokud ale navíc zůstane bez jakýchkoli finančních prostředků, pak je to velmi těžké,“ říká koordinátor zdravotně-sociální terénní péče.Hana Vlhová. A nabízí příběh muže, kterého jeho vlastní důvěřivost a laskavost připravila takřka o střechu nad hlavou. „Šetření u tohoto seniora bylo zahájeno poté, co začal narůstat dluh na nájemném. Bylo zjištěno, že byl v bytě okraden dvěma ženami, které na něm vylákaly peníze a posléze mu zcizily doklady a kreditní kartu. Doklady následně použily k vyřízení půjčky. O další hotovost ho připravil „kamarád“, kterému peníze půjčil v dobré víře, že mu je vrátí. To se však nestalo. Začaly docházet upomínky o neplacení půjčky, nájemného, inkasa atd. Všechny platby vždy řešila seniorova žena, která bohužel zemřela a nebohý senior se dostal do bludného kruhu.  Při šetření jsme navíc zjistili, že již druhý den nemá co jíst, pije jen vodu a zbytky kávy.  Zahájili jsme jednání s řadou institucí a nakonec  se podařilo najít schůdnou cestu, jak z tohoto kruhu ven. A naštěstí pro seniora mohl díky této spolupráci zůstat tam, kde je zvyklý, kde to má rád, tedy doma.“
 
To je jen jeden z opravdu silných příběhů, které se svými klienty Hana Vlhová a její spolupracovnice takřka denně prožívají. Díky lidskému přístupu a ochotě pomoci to byl příběh s dobrým koncem.

Služba Senior asistent pomáhá seniorům v Ostravě a Karviné, v roce 2016 bylo provedeno jejím prostřednictvím 65 místních šetření a více než 800 intervencí na základě telefonátů na Zákaznickou linku.
11.8.2017 09:08 Autor: RESIDOMO, s.r.o.
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  Facebook Program
REKLAMA