Další tituly NAKLADATELSTVÍ MISE, s.r.o.:    Střechy, fasády, izolace  /   Interiér  /   Fasády  /   Camping, cars & caravans
    Přidat Program do oblíbených   
  
  Kalendář
Tip: kliknutím na rubriku a den v kalendáři se zobrazí akce pouze pro zvolené datum.
Dnes má svátek Ctirad
Zítra Drahoslav
Program Ostrava Program Frýdek

Program Opava

Program Brněnsko
Společnost RESIDOMO podporuje účastníky projektu Zaměstnanecká mobilita zvýhodněným bydlením
residomo_logo_color.jpg

Je lepší zadlužit se na celý život a splácet hypotéku anebo bydlet v pronajatém bytě „bez závazků“?

Pavel Klimeš, výkonný ředitel společnosti RESIDOMO, která je největším poskytovatelem nájemního bydlení v Moravskoslezském kraji, říká: „Zatímco pro Čechy je vlastní dům či byt důležitým životním pilířem, obyvatelé západoevropských států na vlastním bydlení tolik nelpí a velké procento jich celoživotně žije v nájmu. Nechtějí mnoho let strávit na jednom místě, jsou připraveni stěhovat se za prací, v mladém věku si nejdříve si pronajmou malometrážní byt, po založení rodiny se přestěhují do většího atd. 

Variabilita a minimum závazků

Mezi největší výhody nájemního bydlení patří především velká variabilita a minimum závazků, nájmy mohou být v některých lokalitách nižší než splátky hypotéky, benefitem je i to, že se nemusíte o nic kolem bydlení starat, o byt či dům pečuje jeho majitel.“ V České republice sice bydlí v nájmu zatím jen jeden z pěti jejích občanů, nájemní bydlení se ovšem stává stále oblíbenějším, a to především u mladých lidí.  Pronájem bytu totiž představuje jednu z nejjednodušších cest k novému bydlení.

Zatímco v Ostravě a okolí je nabídka bytů omezenější, o pár kilometrů dále si už můžete vybírat a nájemné je výrazně levnější než v Ostravě. Přitom například Havířov nebo Karviná jsou města s množstvím zeleně, s krásnými parky, domy i jejich okolí je opravené, budují se zde nová hřiště, relaxační plochy či parkoviště.  Postaráno je také o volnočasové aktivity, výhodou bydlení v Havířově je navíc i blízkost rekreačních lokalit pro aktivní trávení volného času, například Žermanická a Těrlická přehrada, Beskydy apod. Z obou těchto lokalit je navíc velmi dobré spojení do nedalekého krajského města autobusem nebo vlakem.  

Přilákat na Karvinsko mladé lidi a rodiny s dětmi, ale i studenty vysokých nebo středních škol, kteří by měli v regionu naopak zůstat, se snaží koordinovaným postupem představitelé Karviné, Havířova nebo Orlové. Práce, levnější bydlení, příspěvky na dopravu a další výhody pro lidi s potřebnou kvalifikací, to vše v sobě zahrnuje unikátní projekt Zaměstnanecká mobilita, který připravil Moravskoslezský kraj společně s příslušnými městy a firmami. Na projektu se spolupodílí také společnost RESIDOMO. Třem stovkám nejrychlejších účastníků projektu nabízí slevy nájemního bydlení na Karvinsku, a to jak novým zaměstnancům zapojených firem, tak čerstvým absolventům škol. 

Výhody pro nové zaměstnance a studenty

„Obě cílové skupiny jsme připraveni podpořit zvýhodněným nájmem, tedy až padesátiprocentní slevou v prvním roce u bytů 2+1 a větších a třicetiprocentní slevou u bytů 0+1 a 1+1. Ve druhém roce činí sleva 30 procent a ve třetím 15 procent z čistého měsíčního nájemného. Hlavními podmínkami pro dosažení této slevy je mimo jiné získání trvalého bydliště v Karviné, Havířově či Orlové (neplatí pro střední, vyšší odborné nebo vysoké školy) a uzavřený nebo platný pracovní poměr se zaměstnavatelem v rámci kraje minimálně na padesátiprocentní úvazek,“ upřesňuje mluvčí společnosti RESIDOMO Kateřina Piechowicz.

27.10.2017 08:03 Autor: RESIDOMO
   Vyhledávání:
Našeptávač:
  Facebook Program
REKLAMA